Lovely blogs: Liebster award

I got nominated by lovely Sara Lily from Sara Lily Photography (such a sweet retro gal! I've found her blog recently and have been a follower ever since) for Liebster Award. I was delighted! Not only is it a compliment to my blog, but it’s also a lovely way to let my readers know a bit more about me and also to reach out to the other bloggers and help us to stay connected. It also looked like a neat addition to my Lovely Blogs series so I decided to give it a go.

Ostatnio spotkała mnie duża przyjemność - zostałam nominowana do Liebster Award przez Sarę Lily z Sara Lily Photography - uroczą retro dziewczynę, której bloga bardzo lubię czytać. Jest mi bardzo miło wziąć udział w tym projekcie i myślę, że to doskonały sposób nie tylko na to, żeby dać się lepiej poznać czytelnikom, ale i na to, by stworzyć pewną blogową wspólnotę. Myślę, że to wpisuje się również w moją serię postów pt. Lovely Blogs, dlatego tutaj właśnie trafia ten post. 


The Rules
1) Acknowledge the blog who nominated you
2) Answer the 11 questions given to you from the blogger
3) Nominate 11 blogs you think are deserving of the award (less than 200 followers)
4) Let the bloggers know that you have nominated them
5) Give 11 questions for them to answer
6) Display the award photo in your post

Zasady
1. Podaj adres bloga osoby, która Cię zgłosiła.
2. Odpowiedz na 11 pytań, które zadała Ci ta osoba.
3. Zgłoś 11 blogów, o autorach których chciał(a)byś dowiedzieć się więcej.
4. Daj znać blogerom, że wybrałaś/eś ich blogi do Liebster Award.
5. Zadaj swoje 11 pytań.
6. Dodaj obrazek Liebster Award w swoim poście.

My answers
Odpowiedzi

1. What inspired you to start writing/blogging?
I guess I went through some changes over the last three years and those changes were so important I wanted to share their infuence over me. Some of those changes pertained to fashion and clothing and that's why I chose this topic to write about.

1. Co zainspirowało cię do rozpoczęcia blogowania?
Przez ostatnie lata moje podejście do ubierania się i mody przeszło duże zmiany i chciałam podzielić się tym, jaki miało to na mnie wpływ.

2. What is your go-to comfort food?
A tough one! I'd say gin&tonic but that's not really food, is it? Chips, I guess. Or something else that is salty and fatty. Oh! And avocado and tomato sandwich. Yes, those are the best.

2. Do jakich przekąsek skłaniasz się, kiedy masz zły nastrój?
Trudne! Powiedziałabym, że do ginu z tonikiem, ale to nie jest jedzenie. Wobec tego: czipsy. Albo coś innego, co jest tłuste i słone. Aha! I kanapki z awokado i pomidorem. Nie ma nic lepszego.

3. What is your favorite karaoke jam?
Uhh... I'm not familiar with this, sorry! I guess we don't do enough karaoke in Poland, which is too bad because I just love singing. My fave song though? There are too many. When we do actually gather with my friends to sing, I like to start with "Dream a Little Dream of Me" and go forth with some Ella Fitzgerald or Nancy Sinatra classics. I'm also said to be doing a Jim Morrison impersonation quite hilariously.

3. Jaki jest Twój ulubiony zestaw karaoke?
Oj, z tym chyba nie będzie tak łatwo, bo karaoke nie jest zbyt popularne w Polsce, a ja nie brałam nigdy udziału w takiej imprezie. Ale bardzo lubię śpiewać i kiedy spotykamy się na śpiewanie ze znajomymi, to często uderzam w take nuty jak "Dream a Little Dream of Me", a potem przechodzę do klasyków Elli Fitzgerald i Nancy Sinatry. Lubię też pojęczeć SDM, zwłaszcza, kiedy w okolicy jest jakaś gitara. Podobno też nieźle wychodzi mi udawanie Jima Morrisona.

4. If you had a magic power, what would it be?
Ooh... flight I guess, if you count that as magic (birds and planes do it all the time so...).

4. Gdybyś miała jakąś magiczną moc, to jaką byś wybrała?
Chyba latanie! Jeśli można to zaliczyć do magicznych mocy - w końcu ptaki i samoloty latają bez pomocy magii (chociaż co do samolotów nie jestem przekonana, jak to możliwe, że tyle ton wisi w powietrzy i nie spada, he?)

5. If you could pick any occupation to start on Monday (different from what you do now), what would you pick?
That's actually right on time because I'm in the process of changing my occupations... but it's really hush-hush right now so I can't give the true answer. It's a secret. But you will know soon enough!

5. Gdybyś mogła wybrać sobie nowy zawód od poniedziałku, to co by to było?
Ha, to właściwie jest bardzo na czasie, bo jestem w trakcie takiej zmiany. Ale póki co cicho. Niedługo dam znać. Chociaż niestety nie w najbliższy poniedziałek. 

6. Where would you go for your dream vacation and who would you take?
Oh, just two places: backpacking through Iceland and backpacking through my beloved Beskids (mountains to the south of Poland). And while it might sound selfish, I'd love to go alone. I just love spending time in nature on my own.

6. Gdzie pojechałabyś na wymarzone wakacje i kogo byś ze sobą zabrała?
Mam dwa takie miejsca: Islandię i moje ukochane Beskidy. Pojechałabym z plecakiem i namiotem, i nie dzieliłabym ich z nikim, nawet jeśli to bardzo samolubne. Uwielbiam samotnie spędzać czas w przyrodzie.

7. Do you have a favorite boy band/pop princess from the early 2000s?
Back in the early 2000s I was mostly listening to heavy/thrash/death/black metal buuut that's still popular culture, right? So my favorite boysband would have to be Black Sabbath, Judas Priest and Burzum and Opeth. And Mercyful Fate and Summoning. And other such badasses. Yup.

7. Czy masz ulubiony boysband z początku lat 2000?
W tym czasie słuchałam głównie heavy/thrash/death/black metalu, ale to w zasadzie też były boysbandy. Black Sabbath, Judas Priest, Burzum, Opeth, Mercyful Fate, Summoning... sami źli chłopcy w corpse paincie!

8. What is your favorite holiday and why?
I'm not too big on holidays. I like those that last longer than one day because it means I get more free time.

8. Jakie jest Twoje ulubione święto i dlaczego?
Nie przepadam za świętami. Lubię te, które są dłuższe, bo wtedy mam więcej wolnego czasu.

9. Do you have a mantra/motto/favorite quote and if so, what is it?
Oh, those I have a-plenty. I'm kinda quote hoarder (I'm pretty sure not one of my friends knows this about me, it's a little embarassing to me). But the one that I keep coming back to the most is: 

“Coming home from very lonely places, all of us go a little mad: whether from great personal success, or just an all-night drive, we are the sole survivors of a world no one else has ever seen.”― John le Carré

You know. The world no one else has ever seen. That is just striking.

9. Czy masz mantrę/motto/ulubiony cytat? A jeśli tak, to jak brzmi?
Tego będzie sporo! Swego czasu byłam oddaną zbieraczką cytatów (myślę, że nawet najbliżsi przyjaciele tego o mnie nie wiedzą, trochę mnie to zawstydza). Najczęściej wracam myślami do tego:

"Wszyscy czujemy się trochę szaleni wracając z osamotnionych miejsc: na szczycie sukcesu i w trakcie całonocnej przejażdżki jako jedyni doświadczamy świata, którego nikt inny nie widział." ― John le Carré (tłumaczenie moje)

Świat, którego nikt inny nie widział. Bardzo to do mnie trafia.

10. What are your plans for Friday night?
This week? Probably just stay home and sew a little.

10. Jakie masz plany na piątkowy wieczór?
W tym tygodniu? Pewnie trochę poszyję.

11. Are you an introvert or extrovert?

I'm not sure I actually believe this classification to be true to everyone. I mean, sure, there are 100% introverts and 100% extroverts and I think I may have known about one of each along the line. But the rest of us is somewhere in between, I guess. I, for example, need a lot of people around me and I soak in their comforting presence but after a while I need my solitude to regain my composure. What does that make me?

11. Jesteś osobą introwertywną czy ekstrawertywną?
Nie jestem pewna czy przekonuje mnie ten podział. To znaczy, jasne, spotkałam osoby, które są w 100% introwertykami, jak i stuprocentowych ekstrawertyków, ale jest ich niewiele. Myślę, że reszta z nas wypada gdzieś pomiędzy. Na przykład ja potrzebuję ludzi wokół siebie i bardzo lubię ich uwagę, ale po jakimś czasie czuję potrzebę wycofania się w swoją samotność, żeby naładować akumulatory. To chyba cechy przypisywane tradycyjnie obu stronom tego spektrum.

My nominees
Ok, so let's be fair. I would love to hear from you guys and you can participate if you want to, but no pressure. If you've played this game before, I'd be delighted if you linked to your answers so I can read them!
1. Kasia from Simplicity Is The Key
2. Kasia from Coeurs de Foxes
3. Alicja from Come Inside Us
4. Ette from Parva Sed Apta
5. Martina from La Dulsa Tina
6. Jagna from Jagnię Craft
7. Kamil from Na Własne Oczy
8. Amanda from Ardor, Zest
9. Żaneta Żyrafko from Pracownia Krawiecka Żanety Żyrafko
Also, if anyone feels like joining, just let me know!

Blogi, które zapraszam do zabawy
Ok, chciałabym być uczciwa. Z przyjemnością przeczytałam Wasze odpowiedzi, ale jeśli nie macie ochoty albo brałyście/braliście już udział w tej zabawie, to nic na siłę! Dajcie znać, jeśli już odpowiadałyście/odpowiadaliście na takie pytania, z wielką ciekawością przeczytam Wasze wpisy. 
(Lista wybranych blogów powyżej.)
A jeśli ktoś niewymieniony na liście chciałby wziąć udział w zabawie, to niech da znać w komentarzach!

My questions for you
1. What inspired you to start blogging?
2. What is your favorite place on the internet?
3. Do you like having your photos taken?
4. What is your favorite computer/board/rpg game?
5. What would you give to your best friend if you wanted them to feel how special they are to you?
6. What is your passion or hobby? Why do you like it so much?
7. Do you live with a pet? Or would you like to live with one? Tell me about it.
8. What is the most influential book that you've read recently?
9. What was your first personal love story?
10. Are you an introvert or extrovert?
11. What is the airspeed velocity of an unladen swallow?

Moje pytania do Was
1. Dlaczego zacząłeś/zaczęłaś prowadzić bloga?
2. Jakie jest Twoje ulubione miejsce w internecie?
3. Czy lubisz, kiedy ktoś robi Ci zdjęcia?
4. Jaka jest Twoja ulubiona gra planszowa/komputerowa/rpg?
5. Co dał(a)byś swojemu przyjacielowi/przyjaciółce, gdybyś chciał/a im przekazać, jak bardzo jest dla Ciebie ważny/ważna?
6. Jaka jest Twoja pasja lub hobby? Dlaczego sprawia Ci tak wielką przyjemność?
7. Czy mieszkasz ze zwierzakiem? A może chciałbyś/chciałabyś mieszkać? Opowiedz o tym!
8. Jaka książka wpłynęła na Ciebie ostatnio najbardziej?
9. Pamiętasz swoją pierwszą miłość? Opowiedz o niej.
10. Jesteś osobą introwertywną czy ekstrawertywną?
11. Jaka jest prędkość lotu jaskółki bez obciążenia?

Whew! 
Uff!

5 comments

 1. LOVE it! So happy to read your answers! I laughed at the Jim Morrison impression - that must be a great party trick! And I also loved your favorite quote. Very nice!

  =)

  ReplyDelete
 2. Droga Klaro.
  Odwiedziłam dziś Twe przytulne miejsce w sieci i zanurzyłam się w udzielonych przez Ciebie odpowiedziach. Nigdy sie nie bawiłam , ale teraz to zrobię :) Nie wiem, czy będę w stanie spełnić wszystkie warunki tej zbawy, ale spróbuję.
  pozdrawiam, dobrze jest do Ciebie powracać

  ReplyDelete
 3. I really enjoyed reading your answers Klara! And getting to know you better. You seem to have a great taste in music!
  Have a nice Sunday!
  Much love

  ReplyDelete